Unikids

 

Uniwersytet Dziecięcy UNIKIDS to naukowa zabawa w studiowanie. Przeznaczony jest dla wszystkich dzieci od 6 do 13 lat, które chcą dowiedzieć się m.in.: dlaczego wyginęły dinozaury, jak wygląda wszechświat i czy można zakleić czarną dziurę, skąd się wzięły i po co nam pieniądze, czy to magia czy fizyka oraz znaleźć odpowiedzi na wiele innych pytań, na które dorośli czasem nie mają czasu odpowiadać (lub nie znają na nie odpowiedzi).

unikids1

 

Dziecięce wykłady odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu, w auli wykładowej i trwają około 1,5 godz. Mali studenci mają zajęcia z prawdziwymi profesorami renomowanych uczelni krajowych i zagranicznych, ekspertami w danej dziedzinie. Sposób prowadzenia wykładów oraz forma przekazu dostosowane są do wieku dzieci. Każdy mały student dostaje indeks oraz legitymację studencką. Za udział w każdym wykładzie studenci otrzymują pieczątkę: zebranie trzech pieczątek w semestrze skutkuje jego automatycznym zaliczeniem. Nie ma egzaminów, są za to quizy z nagrodami…

 

Program wykładów obejmuje tematy z różnych dziedzin wiedzy, m.in: z astronomii, antropologii, biologii, matematyki, fizyki, chemii, paleontologii, ekonomii, psychologii, medycyny, prawa i wielu innych.

 

Misją Uniwersytetów Dziecięcych jest rozbudzenie w dzieciach naukowej pasji poprzez pokazanie, że nauka to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie…

 

W czasie wykładów dzieci zostają same w auli, bez rodziców, tak jak prawdziwi studenci… W tym czasie rodzice mogą wziąć udział w wykładach z psychologii rozwoju dziecka, obejrzeć (w zależności od możliwości technicznych danego ośrodka, transmisję z wykładów w innej sali) lub poczekać na swoje pociechy w kawiarence lub poczekalni.

 

Projekt Uniwersytetów Dziecięcych (Die Kinder-Uni) otrzymał od Komisji Europejskiej nagrodę Descartes Prize for science Communication za wybitne zasługi uniwersytetów krzewieniu wiedzy.

 

Szczegóły na stronie internetowej:

 

www.unikids.pl/bielsko

 

Oraz na naszym koncie na FB:

Unikids Bielsko-Biała