Robotyka z Lego WeDo 2.0 

 

Nauka umiejętności społecznych i emocjonalnych z Lego WeDo

Rozbudzanie naturalnej ciekawości, która prowadzi do odkrywania nowych rzeczy i tego jak one funkcjonują. To również mierzenie się z nowymi sytuacjami i problemami, które wspierają kreatywne myślenie.

 

Współpraca to podstawa

Jednym z podstawowych celów zajęć jest tworzenie sytuacji, które wspomagają rozwijanie kompetencji emocjonalnej i świadomości społecznej u uczniów. 

Mówiąc bardziej obrazowo budujemy nie tylko roboty, ale także pozytywne relacje, które mają istotny wpływ na przyszłą współpracę i podejmowanie decyzji. 

 

Samokształcenie zaczyna się od pewności siebie

Pewność siebie to pewien sposób myślenia, który pozwala na podejmowanie ryzyka. Dzięki zestawom Lego WeDo uczniom łatwiej jest odkrywać i przekonywać się, że mogą osiągnąć swój cel, gdzie ich nieudane próby nie będą miały dla nich negatywnych konsekwencji.

 

Nauczanie poprzez zabawę

Powtarzającym się elementem na każdych zajęciach jest nauka konstruktywnego myślenia – od skonstruowania projektu po naukę programowania. 

Dowolność rozwiązania problemu pomaga eliminować schematyczne myślenie co z kolei przekłada się na sprzyjaniu kreatywności, eksperymentowaniu i czerpaniu radości z nauki.

 

 

Wtorek, 15:25 – 16:10, Mateusz Dąbek, sala 203

Środa, 14:35 – 15:20, 15:25 – 16:10, Mateusz Dąbek, sala 203

Czwartek, 14:35 – 15:20, 15:25 – 16:10, Mateusz Dąbek, sala 204