Projekt edukacyjny: Polska – Boliwia

Nasze kolejne spotkania klas 7 z dziećmi z “Saint Andrews School” z La Paz w Boliwii, upłynęły pod znakiem prawdziwej rywalizacji! Tym razem do naszych zadań należało przygotować piękne prezentacje. Każda z grup miała inne zadania: jedni opowiadali o Polsce, inni o naszym mieście, Bielsku-Białej, jeszcze inni dzielili się ciekawostkami oraz prezentowali gatunki zwierząt występujące w naszym kraju. Mamy nadzieję, że dzięki temu nasi rówieśnicy za ocenem dowiedzieli się czegoś nowego, niekoniecznie zaczerpniętego tylko z encyklopedii.

My również mieliśmy nie lada zadanie. Druga strona przygotowała nam wideo odnośnie 7 cudów natury Boliwii. I tu zaczęła się prawdziwa zabawa! Quizy z wiedzy: o Polsce i o Bolwii, a na końcu “Pictionary”. Poszło nam świetnie! Możemy być z siebie naprawdę dumni!

Ale to jeszcze nie koniec 🙂 Drogą losowania, każdy z dzieciaków ma już przydzielonego swojego boliwijskiego partnera do rozmowy. 

123378625_1250330788699839_3036224572454588313_n-1024x573

Mamy nadzieję, że prawdziwy “fun” to się dopiero zacznie, a 7 klasy nie tylko będę miały możliwość poćwiczyć komunikację w języku angielskim i hiszpańskim, ale i poznać swoich rówieśników i kto wie, być może nawiązać nowe, wieloletnie przyjaźnie.

Mocno trzymamy kciuki, żeby tak się stało i już czekamy na kolejne, wspólne wyzwania! 🙂