Międzynarodowa inicjatywa

11 tysięcy kilometrów odległości. 6 godzin różnicy czasowej… dwa kraje i międzynarodowe przedsięwzięcie! O czym mowa? Mowa o naszej nowej, międzynarodowej inicjatywie!

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy poinformować o projekcie edukacyjnym pomiędzy “Oxford Primery School” i “Saint Andrews School” w Boliwii. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że w sytuacji, gdy szkolne wymiany międzynarodowe są zawieszone, naszej szkole “Oxford” się udało!

Rozpoczęliśmy współpracę z prywatną anglojęzyczną szkołą z La Paz. Zależało nam, żeby grupy uczące się języka hiszpańskiego w praktyce wykorzystały zdobytą wiedzę oraz mogły u źródła zasiągnąć wiedzy na temat kultury, obyczajów, fauny i flory oraz historii Boliwii.

W minionym tygodniu dzieci z klasy 7 połączyły się online ze swoimi rówieśnikami na innym kontynencie. Podczas konferencji wymienialiśmy się informacjami oraz mieliśmy możliwość przedstawić się i powiedzieć coś o sobie po hiszpańsku. Po krótkich prezentacjach przyszedł czas na pytania. Tych nie zabrakło również po angielsku. Już wiemy jakie zwierzęta zamieszkują boliwijskie stepy. Jak wyglądają boliwijskie miasta i czy faktycznie tamtejsze pająki są takie wielkie!

Obecnie klasy 7 przygotowują prezentacje o Polsce. Już w najbliższym tygodniu ponownie będziemy mogli połączyć się online i przybliżyć dzieciom z Boliwii nasz piękny kraj! Już nie możemy się doczekać tego kolejnego spotkania! 🙂