Co zbieramy

„ENERGIA W NASZYCH RĘKACH”

Zbierając baterie, dbamy o środowisko, w którym żyjemy. Nic nie tracimy, a możemy jedynie zyskać! Zużyte baterie zawierają metale ciężkie, które są niebezpieczne dla środowiska, gdy trafią bezpośrednio do kosza! Należy je oddzielać od zwykłych śmieci, dlatego w naszej Szkole przeprowadzamy zbiórkę zużytych baterii oraz telefonów komórkowych. Baterie i telefony komórkowe można zostawiać w odpowiednim pudełku w pokoju nauczycielskim.

„POZYTYWNE ZAKRĘCENIE”

Przez cały rok nasza Szkoła włącza się do akcji zbierania zakrętek na cele charytatywne. Zakrętki można zostawiać na parterze w wyznaczonym miejscu. Pozostawienie zakrętek (po 50 sztuk) prosimy zgłaszać wychowawcy klasy (kl. 1-3) lub pedagogowi szkolnemu (kl. IV-VIII), ponieważ włączenie się do akcji będzie docenione w ocenie zachowania ucznia w każdym miesiącu.

„KLEIMY DLA SZKOŁY”

Każda szkoła, która zbierze 120 pustych tubek po kleju Amos otrzyma 30 nowych klejów w sztyfcie Amos lub jeden z trzech zestawów produktów kreatywnych! Dlatego i nasza szkoła bierze udział w tej akcji. Puste tubki prosimy  przekazać p. Magdalenie Przemyk.

„NAKARM MNIE”

Nasza Szkoła pomaga zwierzętom przebywającym w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Reksio w Bielsku-Białej. Zbieramy karmy, zabawki, koce i inne potrzebne rzeczy. Rzeczy prosimy przekazywać wychowawcy (kl. 1-3) bądź pedagogowi szkolnemu (kl. IV-VIII). Włączenie się do akcji będzie docenione w ocenie zachowania ucznia w każdym miesiącu.

„ZACZYTANI”

Zbieramy książki, bajki (mogą być używane) dla dzieci przebywających w szpitalach w całej Polsce. Mały pacjent dostaje jedną, wybraną przez siebie książeczkę na własność, a reszta książek wykorzystana jest do tworzenia bibliotek właśnie dla nich. W ten sposób dołączamy się do ogólnopolskiej akcji „Zaczytani”, chcąc wprowadzić radość w codzienność każdego dziecka (www.zaczytani.org). Książki można zostawiać na parterze obok sali nr 2 lub w przygotowanym miejscu pomiędzy pierwszym i drugim piętrem. Pozostawienie książek prosimy zgłaszać wychowawcy klasy (kl. 1-3) lub pedagogowi szkolnemu (kl. IV-VIII), ponieważ włączenie się do akcji będzie docenione w ocenie zachowania ucznia w każdym miesiącu. Dniem zbiórek będzie środa.