Spotkanie naszych uczniów z Panią Anną Marią Wesołowską

Sędzia Anna Maria Wesołowska jest znana z programu telewizyjnego, jednak serialowa postać, to tylko jedna z ról. Pani Anna Maria Wesołowska rzeczywiście jest prawnikiem i pracowała jako sędzia, ale to także ogromny autorytet w dziedzinie edukacji prawnej dzieci i młodzieży. “Świadomość i znajomość prawa to niezwykle ważne kwestie w naszym życiu i należy je wdrażać już od najmłodszych lat” – podkreślała Pani Wesołowska, kiedy w minionym tygodniu, zaszczyciła nas swoją obecnością.

Dzisiejsza rzeczywistość niesie tyle zagrożeń, szczególnie ważne w związku z tym, jest wychowanie nowych pokoleń. Jak uchronić dzieci, młodzież przed błędami, które niosą konsekwencje nawet na całe życie? Na te i inne pytania, próbowała nam odpowiedzieć Pani Anna Maria Wesołowska, najpierw podczas spotkania z rodzicami  i nauczycielami, a następnego dnia w czasie spotkań  z uczniami.

Starała się uświadomić młodym ludziom, że to, co dla nich jest: dowcipem, wybrykiem, żartem, tak naprawdę może być przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności.

Sędzia poruszała  m.in. tematykę: przemocy, agresji, cyberprzemocy, obrazując to wszystko przykładami z własnych doświadczeń zawodowych. To były niezwykle ciekawe i pouczające spotkania, które z pewnością zostawiły w każdym z nas ślad…IMG_6318.JPGIMG_6320.JPGIMG_6323.JPGIMG_6326.JPG