Październik 2014

PRACOWITOŚĆ

Po pierwszym miesiącu pobytu w szkole uczniowie można powiedzieć „przyzwyczaili” się na nowo do nauki, stąd kolejna cecha wyjaśniała im, że nauka może być rozumiana jako ich praca. Również w wielu sytuacjach poza szkołą ważna jest ich postawa wobec zadań, za które są odpowiedzialni. Stąd uczniowie włączali się w dbanie o wygląd szkoły (np. wykonywanie ozdób), swoich klas (gazetki, ozdoby na ściany, w młodszych klasach powstała nawet biblioteczka) i ogródka (np. grabienie liści).
Ponadto starsze klasy na zajęciach z pedagogiem zastanawiały się nad tym, czy nauka może pomóc im w osiągnięciu codziennych sukcesów właśnie dzięki pracowitości. Uczniowie poznawali sposoby na efektywne planowanie swojej nauki między innymi korzystając z „Pomodoro timer”, które otrzymali, jako prezent.
W tym miesiącu gościliśmy także ratowników medycznych, którzy zwracali uwagę o tym, że pracowitość jest ważną cechą w wykonywaniu swojego zawodu tym bardziej, jeżeli pomaga się innym osobom. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, kto to jest „wolontariusz” podczas spotkania z uczennicą liceum, która jest właśnie wolontariuszką Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Takie spotkania miały na celu uświadomienie uczniom, że każdy sukces czy dobrze wykonana praca jest możliwa dzięki pracowitości.

20141021_1654281.jpg

CAM01494100_7953.JPG100_7957.JPGnauka1.jpgnauka4.jpg