Oryginalna podróż pociągiem…

13 października obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Klasa 3 przygotowała z tej okazji uroczysty apel. Nauczyciele zostali zaproszeni w podróż pociągiem, dostali bilety i musieli pilnować planu podróży. Oto przebieg trasy:

Stacja 1 – STACJA SPRAWNYCH RĄK I NÓG – tu Pan Paweł musiał pokazać, jak skacze na skakance, idzie wzdłuż linii z zawiązanymi oczami oraz odbija piłeczkę od rakiety.

Stacja 2 – ZGADUJ ZGADULA –  Pani Basia R.  z zamkniętymi oczami rozpoznawała osoby ze swojej klasy oraz ich zeszyty.

Stacja 3 – MĄDRA GŁOWA-  Pani Basia Ch. musiała odgadnąć, jaką liczbę uczniowie przykleili  jej do pleców,  a potem miała za zadanie wymyślić w ciągu 3 minut jak najwięcej wyrazów z liter składających się na słowo NAUCZYCIEL.

Stacja 4 – PROBLEMATYCZNA PANI – Pani Edyta musiała narysować swój wymarzony gabinet pedagoga oraz zapamiętać nowe imiona uczniów naszej szkoły.

Stacja 5 – PRZYRODNICZA – Pani Karolina musiała wypić sok z cytryny oraz odpowiedzieć na pytanie, gdzie w szkole znajduje się pomieszczenie, przez które przechodzi więcej informacji niż przez zaplecze TVN 24.

STACJA 6 – NIE WIEM, NIE ROZUMIEM, NIE WIEM O CO CHODZI – Pan Peter musiał nauczyć się kilku zwrotów grzecznościowych po polsku.

Stacja 7 – ORGANIZACYJNA –  Pani Natalia musiała odpowiedzieć ile dzieci jada obiady oraz umówić na spotkanie z Panią Dyrektor klasę 3.

Wszyscy bezbłędnie wykonali zadania.

W nagrodę nauczyciele oraz pracownicy szkoły otrzymali słoiczki pozytywnych myśli  na gorsze dni.

Mamy nadzieję, że pozytywne myśli będą towarzyszyły nie tylko nauczycielom, ale także uczniom i ich rodzicom, a naukowa podróż szkolna niech trwa…

DSC_7649DSC_7662DSC_7680DSC_7697DSC_7702DSC_7660