Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination – podsumowanie

OLIMPIADA KREATYWNOŚCI JUŻ ZA NAMI!

Udział w pierwszej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination w historii naszej szkoły zapadnie na długo w pamięci uczniów, ich trenerów, rodziców oraz całej społeczności szkolnej. XII edycja tej Olimpiady w naszym kraju była bardzo wyjątkowa, ponieważ równolegle odbywała się Międzynarodowa Olimpiada International Invitational 2017, której gospodarzem w tym roku była Polska. Z Bielska-Białej i okolic byliśmy jedyną szkołą, która postawiła w tym roku szkolnym nie tylko na poszerzanie wiedzy naukowej, ale również rozwijanie bardzo potrzebnych umiejętności takich jak kreatywność czy współpraca w grupie. Nasza drużyna „Magnaci Kreatywności” w składzie: Lena Rogowska, Oliwia Okręta, Milena Bułka, Emilia Gwóźdź, Miłosz Gorol, Adam Plewnia i Maciej Osiński oraz ich trenerki Barbara Chowaniec i Edyta Dziki miała tylko 3 miesiące na stworzenie kreatywnego przedstawienia na temat tego, jak zniknięcie jednego koloru może zmienić świat. Oczywiście restrykcyjne zasady Programu DI zakładały nie tylko co przedstawienie powinno zawierać, ale również fakt, iż całe ma zostać stworzone na podstawie pomysłów uczestników, a nie nauczycieli. Duże zaangażowanie dzieci oraz ich praca zaowocowały fenomenalnym wystąpieniem, które bardzo spodobało się publiczności i ekspertom, którzy oceniali występ pod względem wielu wytycznych. Tym bardziej miłe dla uczestników było to, że zostali zaproszeni ze swoim przedstawieniem przez inną drużynę DI na Teatralia do Wisły. Czwarte (4!) miejsce na 24 drużyny w tej części zmagań Olimpiady okazało się wielkim sukcesem naszej grupy, tym bardziej, że nie mogli odnieść się do wcześniejszych doświadczeń, co było atutem innych osób, które występowały w Olimpiadzie już nie pierwszy raz. Przygotowanie przedstawienia to główna część zmagań uczestników w ogólnej punktacji, ale nie jedyna. Drugie wyzwanie, które jest do samego końca tajemnicą dla uczestników i co za tym idzie nie można się do niego przygotować, okazało się być bardzo trudne. Nasi uczniowie oczywiście najlepiej jak umieli podeszli do jego wykonania, choć w ostatecznej punktacji ogólnej ukończyli Olimpiadę na 10 miejscu, co jest niebywałym sukcesem jak na ich pierwszy udział w tego typu Olimpiadzie.

Oprócz realizowania wyzwań oraz zdobywaniu punktów czas Olimpiady był przede wszystkim możliwością do tego, by uczestniczyć w ogromnym przedsięwzięciu na skalę międzynarodową i wspólnie z innymi uczestnikami świętować cały ten czas przygotowań. Na biorących udział w konkursie czekało wiele atrakcji m.in. możliwość oglądania wielu wyzwań innych drużyn (naukowe, konstrukcyjne, artystyczne, techniczne, społeczne czy improwizacyjne), udział w warsztatach naukowych, uczestniczenie w grze terenowej i Wyzwaniu Bliźniaczym, czyli realizowanym w losowo przydzielonej grupie. Dzieci mogły również za darmo lub z dużą zniżką zwiedzić ciekawe miejsca we Wrocławiu, spędzić czas w Parku Wodnym czy w inny kreatywny sposób na terenie Hali Stulecia, gdzie odbywała się Olimpiada.

Ten wyjazd na pewno możemy uznać na udany i wyjątkowy. Mamy nadzieję, że samych uczestników oraz innych uczniów naszej szkoły zachęcił do dalszych starań i przygotowań do udziału w następnej edycji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w ten projekt, a przede wszystkim Rodzicom naszych uczniów za wsparcie w organizacji wyjazdu i otwartość na nasze pomysły!

Oto pierwsza relacja z Olimpiady:

https://www.facebook.com/pg/DIPoland/videos/?ref=page_internal

6b

7a

dav
dav

 

dav
dav

 

dav
dav

12

 

dav
dav

22

dav
dav

30

30a

31

32

35

36

36a

 

dav

40a

43

dav
dav

69