Drodzy Państwo!

Niepubliczna Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa Oxford Primary School mieści się w zabytkowej kamienicy w centrum miasta, sąsiadującej z Liceum Ekonomicznym. Na tyłach budynku znajduje się parking i duży ogród z placem zabaw. Do ogrodu przylega kort tenisowy oraz boisko sportowe. Wszystkie pomieszczenia klasowe są przestronne, jasne i kolorowe, każda klasa wyposażona jest w niezbędne pomoce dydaktyczne w tym w sprzęt multimedialny: tablice interaktywne i projektory. Posiadamy własną salę rekreacyjną o powierzchni 80 m2. Korzystamy również z sali gimnastycznej znajdującej się zaraz obok – w budynku Liceum Ekonomicznego. Szkoła jest kameralna, może przyjąć maksymalnie 120 uczniów.

Misją naszej placówki jest zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków do nauki i rozwoju. Stawiamy przede wszystkim na kameralną atmosferę, doskonałą kadrę i innowacyjny program nauczania. Kładziemy nacisk na nauki matematyczno-przyrodnicze oraz języki. Angielski jest językiem wiodącym i towarzyszy uczniom nie tylko podczas typowych lekcji angielskiego. Nasi nauczyciele z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Australii prowadzą po angielsku zajęcia z przyrody, matematyki, sztuki, a nawet edukacji fizycznej. Ich stała obecność w szkole gwarantuje naturalny sposób przyswajania języka – poprzez codzienne rozmowy, udział we wspólnych posiłkach, zabawach, warsztatach, wycieczkach. Oferujemy również już od I klasy – do wyboru – inne języki obce: hiszpański oraz niemiecki. Chcielibyśmy również rozbudzić w dzieciach zamiłowanie do nauk matematyczno-przyrodniczych. Dzięki warsztatom naukowym w ramach Uniwersytetu Dziecięcego Unikids będziemy starali się zaszczepić naszym podopiecznym zamiłowanie do przedmiotów, takich jak fizyka, chemia, matematyka, biologia, które z reguły nie cieszą się zbytnią popularnością u np. gimnazjalistów. Często winna temu jest zła metodyka nauczania: brak doświadczeń w trakcie lekcji, zbytnie koncentrowanie się na teorii, a nie praktyce. Kładziemy również nacisk na program wychowawczy, który oparty jest na uniwersalnych wartościach chrześcijańskich. Każdy uczeń może liczyć na indywidualne traktowanie i podejście.

Mamy nadzieję, że nasze doświadczenie i pasja przyczynią się do stworzenia miejsca, które będzie inspirowało do poznawania świata i do czerpania nieustającej radości z nauki, czego życzymy Państwa dzieciom, a naszym podopiecznym.

Magdalena Gałuszka wraz z gronem pedagogicznym