Jestem życzliwy! -podsumowanie naszych październikowych działań

Nasi uczniowie w październiku zwracali szczególną uwagę na życzliwość w stosunku do innych. Poprzez prowadzone działania mieli możliwość nie tylko zrobić coś miłego, co wywoła uśmiech na twarzy drugiej osoby, ale również pochylić się nad trudnymi sytuacjami, w których brakuje życzliwej pomocy, słowa czy uśmiechu.
Uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”, gdzie używali słowa jako narzędzia pomocy innym. Pomagali również zwierzętom, poprzez ofiarowanie im pożywienia czy innych rzeczy potrzebnych do przetrwania zimy. Ponadto wszyscy mogli poznać przykłady akcji charytatywnych i innych przedsięwzięć, w których ludzka życzliwość jest „na wagę złota”.
Natomiast rodzice mieli za zadanie dokonanie wraz z dzieckiem selekcji swoich rzeczy pod kątem ich przydatności  potrzebującym.  Prosiliśmy o uwzględnienie głównie tych przedmiotów, które nie są już użytkowane przez ich pociechy lub tychCAM02895(1), którymi chcą się podzielić z innymi. Akcja „Podaruj uśmiech” trwa nadal i  teraz obserwujemy duże zaangażowanie uczniów, tak jak w przypadku innej akcji – „Zakręceni” – tu zbieramy nakrętki dla chorego Piotrka.
Oby tak dalej!