Europejski Dzień Języków Obcych w naszej szkole

Dnia 28 września 2015 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji nauczyciele języka angielskiego – Angelina Mazur, Martyna Manowska i Katarzyna Rostocka-Kuś zorganizowały konkurs wiedzy o językach obcych.

Dla uczniów klas 4 – 6 przygotowano plakaty,które potem rozklejono  na szkolnym korytarzu. Zawierały one pytania dotyczące różnych języków obcych, np. w jakim kraju mówi się w języku Cymraeg czy ile żywych języków istnieje na świecie. Wszystkie pytania były w języku angielskim. Uczniowie mieli czas do przerwy obiadowej, aby wybrać prawidłową odpowiedź, zaznaczyć ją  na specjalnej kartce i wrzucić do skrzynki.

Dla uczniów klas 1 -3 przygotowano quiz na temat dźwięków, jakie wydają zwierzęta w różnych językach. Można się było dowiedzieć, że po hiszpańsku pies szczeka „Guau guau”, a kogut po duńsku robi „Tok tok tok!” . Quiz był w formie interaktywnej prezentacji, uczniowie bardzo chętnie wzięli w nim udział, prześcigając się w udzielaniu odpowiedzi.

Po przerwie obiadowej nauczyciele języka angielskiego ogłosili wyniki. W klasach 1-3 pierwsze miejsce zajął Krystian Mastroviti, II miejsce – Miłosz Mysiura – kl.2B, III miejsce – Amelia Babicz – kl.2B.  Natomiast w klasach 4-6 I miejsce zajęli  Krzysztof Gryboś i Oliwia Rokosz. Gratulujemy!

Społeczności szkolnej bardzo przypadł do gustu Dzień Języków Obcych, z pewnością za rok go powtórzymy!