Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

Jest dzień taki jeden, może dwa dni w roku.
Kiedy wzruszeń wiele – łza się kręci w oku.
To jest Święto Babci, no i Święto Dziadka.
Uroczystość wielka to nie lada gratka!
– tak rozpoczął się program artystyczny klasy 3.
W minionym tygodniu klasy 1-3 przyjmowały najwspanialszych gości, czyli Babcie i Dziadków,  a każda wychowawczyni wraz ze swoimi uczniami wykazali się oryginalnymi pomysłami.
DSCN1364DSCN1366Klasa 3 zaprosiła na film o rodzinie, który sama nakręciła. Sala zamieniła się w kinową, zgasły światła… Nawet był popcorn i napoje w kubkach ze słomką. I oczywiście były też emocje, jak w prawdziwym kinie…
Po projekcji, babcie i dziadkowie mieli za zadanie odpowiedzieć na 6 pytań dotyczących wnuka lub wnuczki, a następnie dzieci wykazywały się wiedzą o swoich dziadkach. Po konkursach, przygotowali razem prezenty i odbili swoje ręce na wspólnej kartce.
DSCN1375DSCN1374W klasie 2 a co chwilę można było usłyszeć wybuchy śmiechu – drugoklasiści przygotowali  z ogromnym poczuciem humoru przedstawienie o babci i dziadku. To była historia z przymrużeniem oka, ale także bardzo wzruszająca dla naszych gości.
Natomiast klasa 2b zabrała wszystkich w bajkowy świat, gdzie dziadek jest królem, a babcia dobrą wróżką, zaś wnuki tańczą menueta. Ale czyż tak nie jest w rzeczywistości? To była wspaniała metafora podkreślająca rolę babć i dziadków w życiu wnuków.
WP_20160128_004WP_20160128_027Można tylko podkreślić na zakończenie, że uczniowie klas młodszych wspaniale przyjęli swoich gości!