Dbanie o wspólne dobro – uczynność – podsumowanie

W marcu zachęcaliśmy naszych uczniów do działań, które nie tylko są widoczne w  szkole, ale również poza nią. Cechą, na której przede wszystkim skupiliśmy się w tym miesiącu, była uczynność. Uczniowie każdej klasy włączyli się w przygotowania do Dnia Otwartego, wykonując prace, które można było zakupić podczas kiermaszu, zaangażowali się także  w organizację całego przedsięwzięcia. Chcieliśmy zwrócić dzieciom uwagę, że w ten sposób, nawet ich najmniejsza pomoc czy wykonana rzecz, jest „cegiełką” w budowaniu wspólnego dobra, czyli naszej szkoły. Starsi uczniowie dekorowali również naszą szkołę wiosennymi akcentami, które wprowadziły wiele radości. Działania te przede wszystkim jednoczyły grupę klasową i szkolną.

Na lekcjach wychowawczych nauczyciele przeprowadzali pogadanki z uczniami na temat szacunku, szczególnie dla całego personelu pracującego w szkole, bez którego organizacja pracy i jakość nauczania, nie byłyby tak wysokie. W tym miesiącu chcieliśmy również połączyć szeroko rozumiany temat DBANIA O WSPÓLNE DOBRO z POMOCĄ
(wartość omawiana w kwietniu), ale tym razem w kontekście społecznym. Poprzez projekcję eksperymentów społecznych i pogadanek w starszych klasach, chcieliśmy uwrażliwić uczniów na bezinteresowną pomoc innym i zachęcić do wyciągania pomocnej dłoni nie tylko wtedy, kiedy dostaniemy za to nagrodę. Starsi uczniowie również rozpoczęli pracę nad stworzeniem profilaktycznego filmu dla innych uczniów na temat Bullyingu – rówieśniczego nękania w szkole, przed którym przestrzegamy naszych uczniów. Trzymamy kciuki za pozytywny przebieg ich pracy!

Marzec podsumowanie - obrazek