Co zbieramy

„ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY,
ODBIERZ NOWY APARAT FOTOGRAFICZNY”

W nawiązaniu do międzynarodowego Dnia Ziemi 2015 nasza szkoła bierze udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej pt. „Oddaj zużyty telefon komórkowy, odbierz nowy aparat fotograficzny”.
Celem akcji jest zebrane zużytych lub uszkodzonych telefonów, które zostaną przekazane do profesjonalnego recyklingu. Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak ołów oraz kadm i są zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby
Do 15 maja 2015 r. samorząd uczniowski przeprowadzi wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony
Szkoły które uzyskają najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kilogramów telefonów do ilości uczniów w szkole i dodatkowo zaproponują ciekawe hasło ekologiczne otrzymają nowoczesne, atrakcyjne cyfrowe aparaty fotograficzne lub inne nagrody rzeczowe na życzenie zwycięskiej placówki. Każda szkoła ma jednakowe szanse na nagrody, ponieważ liczy się wyłącznie aktywność wyrażona w relacji ilości kilogramów telefonów do ilości uczniów w szkole.
Telefony można przekazywać pedagogowi szkolnemu lub członkom samorządu szkolnego.

1

„ZACZYTANI”

Zbieramy książki, bajki (mogą być używane) dla dzieci przebywających w szpitalach w całej Polsce. Mały pacjent dostaje jedną, wybraną przez siebie książeczkę na własność, a reszta książek wykorzystana jest do tworzenia bibliotek właśnie dla nich. W ten sposób dołączamy się do ogólnopolskiej akcji „Zaczytani”, chcąc wprowadzić radość w codzienność każdego dziecka. (www.zaczytani.org). Książki można zostawiać na parterze obok sali nr 2 lub w przygotowanym miejscu pomiędzy pierwszym i drugim piętrem. Pozostawienie książek prosimy zgłaszać wychowawcy klasy (kl. 1-3) lub pedagogowi szkolnemu (kl. IV-VI), ponieważ włączenie się do akcji będzie docenione w ocenie zachowania ucznia w każdym miesiącu. Dniem zbiórek będzie środa.

Plakat zaczytani

„POZYTYWNE ZAKRĘCENIE”

Przez cały rok nasza Szkoła włącza się do akcji zbierania zakrętek na cele charytatywne. Zakrętki można zostawiać na parterze w wyznaczonym miejscu. Pozostawienie zakrętek (po 50 sztuk) prosimy zgłaszać wychowawcy klasy (kl. 1-3) lub pedagogowi szkolnemu (kl. IV-VI), ponieważ włączenie się do akcji będzie docenione w ocenie zachowania ucznia w każdym miesiącu.

Bottle Cap

„NAKARM MNIE”

Nasza Szkoła pomaga zwierzętom przebywającym w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Zbieramy karmy, zabawki, koce i inne potrzebne rzeczy. Rzeczy prosimy przekazywać wychowawcy (kl. 1-3) bądź pedagogowi szkolnemu (kl. IV-VI). Włączenie się do akcji będzie docenione w ocenie zachowania ucznia w każdym miesiącu.

logo

„ENERGIA W NASZYCH RĘKACH”

Zbierając baterie, dbamy o środowisko, w którym żyjemy. Nic nie tracimy, a możemy jedynie zyskać! Zużyte baterie zawierają metale ciężkie, które są niebezpieczne dla środowiska, gdy trafią bezpośrednio do kosza! Należy je oddzielać od zwykłych śmieci, dlatego w naszej Szkole przeprowadzamy zbiórkę zużytych baterii. Baterie można zostawiać w odpowiednim pudełku na parterze.

_110514_odzysk_baterii

„KLEIMY DLA SZKOŁY”

Każda szkoła, która zbierze 120 pustych tubek po kleju Amos otrzyma 30 nowych klejów w sztyfcie Amos lub jeden z trzech zestawów produktów kreatywnych! Dlatego i nasza szkoła wzięła udział w tej akcji. Puste tubki prosimy zostawiać w specjalnym pudełku w sali nr 2 lub przekazać p. Magdalenie Przemyk.

amos-klej-header